blockimage
Damian Izdebski

Od 1990 r. niezmiennie pasjonuję się włosami, bardzo rzadko dopada mnie rutyna. Fascynuje mnie przede wszystkim część twórcza mojej pracy, oraz ciągły kontakt z ludźmi. Staram się wysłuchać opinii klientek, równocześnie doradzając coś swojego. Moim marzeniem jest mieć w sobie niekończącą się energię twórczą i chęć do pracy. Od wielu lat uczę fryzjerstwa w szkołach i na kursach zawodowych. Obecnie jestem rzeczoznawcą fryzjerskim. Pełniłem rolę Egzaminatora w Izbie Rzemieślniczej. Uważam, że Fryzjer to rzemieślnik, artysta i psycholog w jednym.

Prywatnie

Pasjonują mnie góry, jaskinie i jazda na rowerze. Mój patent żeglarza leży zakurzony w szufladzie, ale jestem pewien , ze zdołam go jeszcze nie raz wykorzystać...

Eugeniusz Izdebski

Gabinet fryzjerski założył w 1975 r. na ulicy Aptecznej 6 w Zawierciu. Jest Mistrzem i Rzeczoznawcą w Rzemiośle Fryzjerskim. Był wykładowcą - nauczycielem w Szkołach Fryzjerskich w Katowicach i Zawierciu. Za swoją pracę zawodową został wyróżniony wysokimi odznaczeniami rzemieślniczymi. Autor artykułów o tematyce fryzjerskiej w magazynie "Laurent". Posiada wiele dyplomów, najważniejszy to "Dyplom Mistrza Polski".

Prywatnie
Dziadek i pradziadek. Pasjonat wycieczek dalszych i bliższych. Wieczny optymista patrzący przez różowe okulary na świat.
Julia1  

Julia - technik fryzjerstwa -

następne pokolenie

PISZĄ O NAS

URODA nr 5, maj 2006, str. 124

"Przytulne, czyste pomieszczenie na poddaszu stwarza atmosferę intymności. Tu nie ma taśmowego wykonywania usług. Liczy się klient i jego potrzeby. Gabinet ma wielopokoleniowe tradycje – właścicielami są syn i ojciec. Profesjonalna, miła obsługa. Wszyscy współpracują ze sobą, obsługując wyłącznie jednego klienta. Na początku proponują diagnozę skóry głowy oraz włosa specjalną aparaturą. Wiedza właścicieli jest imponująca, prowadzą kursy w szkołach fryzjerskich, mają tytuł Fryzjerskich Mistrzów Polski. Profesjonalny masaż szyi i karku przed obcięciem włosów jest bardzo relaksujący. Zaproponowano mi strzyżenie, a właściwie „rzeźbienie ” mojej fryzury. W rękach mistrza Polski czułam się naprawdę komfortowo. Włosy zostały nieco skrócone, nadano im ładniejszy kształt. Są teraz lekkie i fryzura sama się układa. Opanowane do perfekcji strzyżenie nożem chińskim (odmiana brzytwy), sprawiło, że moje włosy już nie wymagały modelowania". Dalsza część artykułu tutaj.

Testowała: Joanna Zorgiel.
HAIR CLUB nr 24 lato 2004

"Przypomnijmy więc, że Pan Eugeniusz Izdebski, od 30 lat Mistrz Fryzjerski posiadający swój salon w Zawierciu – jest kreatorem mody fryzjerskiej i profesorem w szkole zawodowej w Katowicach. Jego pasją jest nie tylko fryzjerstwo ale i historia. Chcąc przekazać swoją wiedzę młodemu pokoleniu, autor spędził 5 lat w bibliotekach, zbierając materiały do swej pracy o historii rzemiosła fryzjerskiego. Publikujemy ten interesujący szkic z nadzieją, że zaciekawi naszych Czytelników. Podobnie jak On, chcielibyśmy, aby fryzjerzy byli nie tylko kreatorami fryzur, ale także doradcami swoich klientów, lekarzami włosów i aby mogli świadczyć usługi najwyższej jakości. Pracując przy użyciu najlepszych profesjonalnych produktów w salonach, gdzie równie ważne są elegancja i estetyka".

Fale Loki Koki nr 3 jesień 2015

Eugeniusz Izdebski fyzjerstwem zajmuje się od 50 lat. Wspólnie z synem Damianem prowadzi Gabinet Fryzjerski w Zawierciu.

Wykształcił niejedno pokolenie fryzjerów. Zawsze udzielał się społecznie. Cały artykuł dostępny tutaj.